O MNIE

zdjecie_autorki_bloga

Cześć, nazywam się Angelika.

If you can dream it, you can do it.

Czasem potrzeba wpaść na odpowiednią książkę, aby idea, które kłębiła się w głowie od dawna, skrystalizowała się w konkretny plan w jeden wieczór.

I tak o to jestem tu, na moim własnym blogu i z dumą piszę do Ciebie.

Lubię pisać i właśnie to motywowało mnie od dłuższego czasu, żeby zacząć działać na własnym blogu. Moja pasja i praca to języki obce. Są one narzędziem, dzięki któremu nauczyłam się lepiej wyrażać myśli w moim ojczystym języku polskim i dały mi wiele radości w poznawaniu świata z perspektywy innych narodów. To prawda, że w każdym języku, w którym mówimy, zmienia nam się nasza osobowość. Jest to dla mnie niekończące się źródło motywacji do wewnętrznego ubogacania siebie i poznawania tego, jaka jestem.

Dzięki językom pokochałam też podróże. Nic nie motywuje mnie do rozpoczęcia nauki kolejnego języka jak zarezerwowana podróż zagranicę i perspektywa spotkania z ludźmi, którzy zrozumieją słowa, które z uporem powtarzam i poznaję w procesie nauki.

Podróże to szansa na spojrzenie świeższym okiem na świat, odkrycie jego piękna na nowo i zachwycenie się życiem. W takich chwilach odruchowo chwytam za aparat, albo jeszcze wygodniej, za telefon i uwieczniam zachody słońca nad włoskim krajobrazem czy wybornego croissanta w towarzystwie kawy wypijanej leniwie na paryskiej ulicy. W moich wspomnieniach dużą rolę odgrywają również krótkie filmy, które kręcę dla siebie i bliskich na pamiątkę po każdej podróży.

W ten sposób dowiedziałeś się, Drogi Czytelniku, odrobinę o mnie. Jeśli chciałbyś się ze mną skontaktować, zapraszam do zakładki KONTAKT w menu!