Przebieg zajęć na maratonie

– Materiały wysyłam Wam na maila przed tygodniem zajęć.

– Zaczynamy lekcję od krótkiej rozmowy o tym, co słychać, co się ostatnio u Was działo.

– Sprawdzamy pracę domową z ćwiczeń lub robimy je na bieżąco + rozmawiamy na bazie nowego słownictwa, wyrażeń, idiomów.

– Pracujecie w parach przez 10 min i potem to wspólnie omawiamy.

– Odpowiadacie na inne moje/Wasze pytania.

– Cały czas – poprawiam Was na tablicy, zapisuję dodatkowych słówek (synonimy, przeciwieństwa) i podpowiadam w razie potrzeby.

– Po lekcji Kursanci otrzymują na grupie na Facebooku pdf z notatkami z tablicy.

 

Zobacz pokazową lekcję z darmowymi materiałami do pobrania poniżej

Zapisz się na Listę Zainteresowanych

Lista jest niezobowiązująca, a otrzymasz darmowego ebooka podobnego do tych, które co tydzień dostają moi Kursanci:

 

Jesteś zainteresowana/y konwersacjami ze mną?

Podaj swój email, na który dostaniesz powiadomienie, gdy ruszą kolejne zapisy na grupowe konwersacje. Po zapisie dostaniesz link do darmowego ebooka z materiałami o współpracy marki Vespa ze słynną gwiazdą muzyki pop.

Przetwarzanie w trakcie

Dziękuję za zapis na listę zainteresowanych!

Zapraszam na zajęcia grupowe, a w oczekiwaniu pobierz darmowego ebooka - kliknij tutaj.

Obejrzyj przykładową lekcję pokazową na żywo, na której omawiam te materiały i czytam artykuł - kliknij tutaj.

Informacje organizacyjne

LIPCOWY MARATON KONWERSACJI

Ilość zajęć podczas kursu: 5 lekcji po 60 min (od poniedziałku do piątku)

Liczba osób w grupie: 3-6 osób

Zajęcia online: na Zoomie

Materiały: 5 ebooków z ćwiczeniami na bazie autentycznych materiałów tworzonych przez native speakerów + Quizlet z fiszkami

Koszt zajęć: 60 zł za lekcję (w sumie 300 zł za tydzień nauki)

Terminy zajęć: I termin 4-8 lipca, II termin 11-15 lipca, godziny: 8:15, 17:15, 18:30

Kiedy można się zapisać: w połowie czerwca, więcej informacji wkrótce

Jeśli chcesz zająć miejsce na kursie, należy wykupić miejsce w odpowiedniej grupie na mojej stronie:

możliwość zapisu wkrótce

Obecne zajęcia grupowe podczas wiosennych konwersacji:

Poziom A2/B1

czyli początkujący, którzy już coś umieją i dążą do poziomu średnio zaawansowanego.

– Kursanci znają czas teraźniejszy presente i chcą wyćwiczyć używanie passato prossimo, imperfetto i futuro w praktyce poprzez opowiadanie o minionych doświadczeniach, podróżach, weekendzie, planach na wakacje itp.

– Zależy im na poszerzeniu słownictwa, poćwiczeniu preposizioni i nauce wyrażeń potocznych/slangowych dzięki pracy domowej robionej przed zajęciami.

– Chcą poznać zwroty do naturalnej rozmowy i nauczyć się zadawać pytania, prowadzić dialog na bazie materiałów opracowanych na lekcję.

– Potrzebują poprawiania i podpowiadania w razie potrzeby.

– Zależy im na poznaniu nie tylko języka, ale i kultury oraz włoskiego stylu życia.

Godziny:

  • wtorek 8:15, 10:00 lub 17:00
  • środa 18:15

Poziom B1+/B2

czyli średniozaawansowani kursanci, którzy dążą do jak największej płynności wypowiedzi

– Oprócz wymienionych potrzeb z niższego poziomu zaawansowania, zależy im na wyćwiczeniu wyrażania własnej opinii przy użyciu congiuntivo (którego nie muszą znać perfekcyjnie – do tego służą zajęcia, by się z nim oswoić w praktyce).

– Chcą prowadzić dyskusje, wymieniać się poleceniami, ćwiczyć “gdybanie” przy użyciu condizionale czy też periodo ipotetico (oczywiście przy wsparciu lektora).

– Zależy im na jak najlepszym poznaniu języka w różnych rejestrach – zarówno formalnym, standardowym jak i potocznym.

– Pragną zautomatyzować wiedzę gramatyczną i posługiwać się czasami bez zastanowienia.

Godziny:

  • poniedziałek 10:30
  • wtorek 18:15

Opinie o konwersacjach

Najlepszym feedbackiem jest zapis na następna grupę konwersacji. Jestem teraz we Włoszech na weekend i widzę ze dużo łatwiej przychodzi mi rozmowa i porozumiewanie się i bardzo się cieszę na następne zajęcia. Juz sie nie mogę doczekać materiałów na pierwsze zajęcia! ❤️

Dostałam się na studia podyplomowe – italianistykę, do grupy średniozaawansowanej ❤️ Dziś zaczęłam. Motywacja 1000% To również dzięki Tobie i temu, że otworzyłam się podczas konwersacji. Grazie a Te Angelika! 🌼☺️

Dziękuję serdecznie za zajęcia!
Jak dla mnie było super, tematy bardzo mi się podobały i rzeczywiście było to coś co mnie interesuje i miło było rozmawiać. W sam raz też było Twoich uwag – poprawiałaś i podpowiadałaś, ale na tyle żeby nie zniechęcić do dalszego mówienia.

Angelika, ja bardzo chciałabym podziękować za cały kurs konwersacji!❤️Baaardzo dużo się nauczyłam nie tylko jeśli chodzi o sam język, słówka i mówienie, ale również o kulturę i zwyczaje. Twoje materiały były naprawdę świetne i widać było, że są starannie przygotowane. Dzięki nim mogłam poznać artykuły i filmy tworzone przez samych Włochów, a to jest naprawdę ogromny plus! Dziękuję też za przemiłą atmosferę na lekcjach, która sprawiała, że były one dla mnie czystą przyjemnością😛❤️ Naprawdę się cieszę, że się zapisałam na lekcje z Tobą bo bardzo mnie to rozwinęło.☺️ Molte Grazie!❤️

Muszę ci powiedzieć i sumie podziękować, bo jestem właśnie w Rzymie i załatwiam wszystko po włosku i ludzie nie zmieniają na angielski 😍 to chyba dobry znak. Z jednym panem nawet wymieniliśmy pare zdań o pistacjach, bo wyszło, że oboje je uwielbiamy, z inną kobietą rozmawiałam w autobusie, bo nie mogłam skasować biletów. Przez konwersacje mam odwagę się odezwać i zacząć mówić, a nawet jestem w szoku skąd ja znam tyle słów😂 Obawiałam się wyjścia w świat z naszej „bańki konwersacji”, a tu się okazuje, że umiem mówić po włosku 🥺😍

Jedną z najlepszych rzeczy w minionym roku była decyzja o zapisaniu się do Angeliki na lekcje włoskiego. Wybrałam konwersację jako główną formę zajęć ze względu wyjazd na erasmusa w najbliższym czasie. Każdą lekcje oczekiwałam z ekscytacją, ponieważ atmosfera jaka im towarzyszyła, niczym rozmowa pomiędzy przyjaciółkami, sprawiała że szybko przełamywałam strach przed rozmową w języku obcym. Słuchała z uwagą, korygowała i zapisywała dla mnie poprawne formy/brakujące słowa – w razie gdyby mi umknęły przy robieniu notatek. Jej pasja do włoskiego i wsparcie było dodatkową motywacją do dalszego rozwoju. Polecam każdemu, kto marzy o nauce tego pięknego języka!