Włoski nie tylko od święta – wyzwanie adwentowe

Już dawno nie było wyzwań na Instagramie @nietakieobce. Jak co roku wracam z kalendarzem adwentowym i niespodzianką na każdy nowy dzień, która rozkręci Wasz włoski i da motywację do nauki nie tylko od święta. Wyzwanie adwentowe Włoski nie od święta rusza już pierwszego grudnia 2021!

O co chodzi z wyzwaniem adwentowym?

Dwa lata temu wymyśliłam, że będę otwierać z Wami kalendarz od Cup and you ze smakowymi kawami. Było to nawiązanie do akcji Kawa z włoskim na moim Instagramie i miesięcznej akcji w listopadzie, na której uczyłam włoskiego od zera na Stories. Oprócz tego w grudniu uczyliśmy się codziennie tematycznych słówek świątecznych po włosku.

Link do kalendarza z kawami.

Rok temu powtórzyłam wyzwanie i dostaliście do niego specjalne karty, na których wpisywaliśmy razem słówka na każdy dzień. W tym roku będziemy robić razem to samo, ale z nieco innymi słówkami.

Link do wyzwania adwentowego 2019

Link do wyzwania adwentowego 2020

Jaki będzie temat słówek w wyzwaniu adwentowym?

Co roku uczyłam Was słówek o świętach. W tym roku też tak będzie, ale oprócz tego pouczymy się włoskiego ze Stories – to nowa seria, w której tłumaczę Wam różne wyrażenia używane przez native speakerów z podawaniem ich źródła. Dzięki temu poznacie też nowe konta na Instagramie.

Jeśli chcecie nauczyć się wszystkich świątecznych słówek i wyrażeń w Quizlecie, zostawiam link do Słowniczka świątecznego, który jest dostępny na mojej stronie tylko w okresie świątecznym.

Co to Quizlet i czemu jest super do nauki słówek? Zobacz ten post.

Jakiego kalendarza adwentowego będę używać?

W tym roku zamiast kawy – otwieramy okienka z dodatkami jak kolczyki i inne pierdółki. Będzie okazja, żeby pouczyć się nazw akcesoriów modowych. Tutaj zostawiam link do mojego kalendarza z Sinsaya.

Nie wiem dokładnie, co jest w środku, ale kocham oczekiwanie na święta (chyba nawet bardziej niż je same) i odliczanie dni z okienkami to dla mnie super zabawa. Może przy okazji znajdę jakiś ciekawy dodatek i ożywię swoją garderobę, kto wie 😉

Co będzie się działo podczas wyzwania?

  • Uzupełniacie kartę pracy ode mnie – link do pobrania. Wpisujecie słówka i inspiracje do nauki.
  • Otwieramy razem od 1 do 23 grudnia okienka kalendarza poza niedzielami, w które zachęcam do bycia offline i spędzania tego czasu na (włoskie) przyjemności.
  • Piszecie na Stories słówka, które kojarzą się Wam z rzeczą z okienka i uczycie się nawzajem.
  • Podrzucam Wam włoskie filmiki, polecenia i piosenki w świątecznym klimacie.
  • Będzie też Włoski ze Stories, gdy znajdę ciekawostki na włoskojęzycznym Instagramie.
  • Na moim koncie wstawię też tematyczne świąteczne posty ze słówkami.

Pobierz kartę do uzupełnienia w wyzwaniu – kliknij tutaj

Chcesz się nauczyć więcej?

Już wkrótce do sklepu trafi nagranie z webinaria Rodzajniki nie od święta, które wytłumaczy Ci, kiedy i których articoli używać. W cenie tego webinaru jest też wspomniany słowniczek ze słówkami świątecznymi.

Mimo że czeka mnie dużo pracy przy wyzwaniu, jestem bardzo podekscytowana! To mój ulubiony czas w roku (oprócz wakacji) i chętnie podzielę się z Wami inspiracją do nauki włoskiego nie tylko od święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *