Jak się uczyć słówek w Quizlecie?

jak się uczyc slowek w quizlecie

Internet na wyciągnięcie ręki daje nam mnóstwo możliwości. Dzięki aplikacjom w naszych smartfonach możemy oglądać cały świat, kontaktować się z ludźmi odległymi o tysiące kilometrów i pokazywać im nasz świat. Niewiele osób korzysta z potencjału, jaki daje nam dostęp do internetu. Pisałam Wam już o nauce języków przy użyciu Instagrama, dzisiaj opowiem Wam, jak się uczyć słówek w Quizlecie.

 

 

Co to Quizlet?

 

Quizlet to darmowa aplikacja na Androida i iOSa, używa się z dostępem do Internetu. Służy do nauki słówek – to taka multimedialna wersja papierowych fiszek. Plusem jest to, że wymówi nam je, gdy klikniemy na słówka. Ponadto mając przy sobie telefon, zawsze mamy fiszki i w wolnej chwili możemy nauczyć się paru nowych słów. Prawda, że to świetne rozwiązanie dla zabieganych osób?

 

 

Czy jest przydatny?

 

Sama korzystam z Quizleta na studiach i pomaga mi w błyskawicznym tempie opanować dużą ilość materiału w różnych językach. Także w pracy zakładam moim uczniom klasy (o których opowiem poniżej), żeby mieli w jednym miejscu zadany materiał do nauczenia. Na wstępie zawsze tłumaczę im, jak się uczyć słówek w Quizlecie, dlatego chcę pomóc Wam i zainspirować Was do działania. Samo przygotowywanie zestawów ze słówkami jest nauką – już na tym etapie powtarzamy sobie słownictwo.

 

Dorośli i dzieci lubią korzystać z interaktywnych pomocy naukowych, ja sama chętnie sięgam po technologiczne nowinki. Jestem zachwycona aplikacjami do nauki, o czym napisałam w darmowym PDFie do pobrania.

 

 

Poniższa instrukcja będzie pokazywała, jak się uczyć słówek w Quizlecie na iOSie, jednak jest to analogiczne dla sprzętów z Androidem. Wstawiam Wam również filmiki z instrukcjami, aby jeszcze łatwiej było zrozumieć, jak działa aplikacja.

 

1.Obsługa Quizleta

 

– Dodawaj własne zestawy

 

Jest to banalnie proste i intuicyjne. Po zarejestrowaniu się, na dolnym panelu wybierasz trzecią ikonkę, dodajesz tytuł, ustawiasz język dla terminu i definicji. Zestaw musi mieć min. 3 słówka. Kiedy go zapiszesz, możesz zabierać się do nauki.

 

– Wstawiaj obrazki

Niestety ta opcja jest płatna, ale możesz znaleźć gotowe zestawy z dodanymi obrazkami. Niektórym pomagają w zapamiętaniu słówek. Dodajesz je w momencie edycji zestawu klikając na ikonkę multimediów nad klawiaturą.

 

– Korzystaj z zestawów innych

 

Lupka na dolnym panelu służy do wyszukiwania gotowych zestawów, użytkowników i klas. Jeśli czyiś zestaw nie ma ustawień prywatnych, możesz śmiało korzystać z niego.

 

– Twórz foldery

 

Im więcej języków się uczysz, tym lepiej jest założyć osobne foldery dla nich. Jest to bardzo proste – po kliknięciu na ikonkę dodaj, wybierz opcję „Stwórz folder”. Potem każdy nowy zestaw możesz dodać do dowolnego folderu.

 

– Dołącz do klasy lub ją stwórz

 

Jak już pisałam, jeśli w kilka osób uczycie się tego samego na jednym kursie, warto stworzyć klasę. Niestety w wersji darmowej możesz być tylko w 8 klasach. Zestawy będą widoczne dla członków i dostaniesz powiadomienie, gdy ktoś z nich doda nowy zestaw.

 

 

2.Nauka słówek

 

– Fiszki

 

Warto zacząć od przeklikania wszystkich fiszek. Można wybrać opcję z wymową, jest też opcja automatycznego przewijania fiszek. Uważam, że jest bardzo przydatna, gdy robię coś innego i nie mogę patrzeć w ekran. Wtedy puszczam sobie fiszki, które Quizlet wymawia w obu językach automatycznie i powtarzam je sobie na głos za nagraniem.

 

 

– Opcja Ucz się

 

Po powtórzeniu fiszek czas przejść do nauki. Masz trzy możliwości – wybierz 1 z 4 odpowiedzi, wpisz poprawne tłumaczenie lub obejrzyj fiszkę. Jeśli się mylisz, słówka będą wracały dotąd, aż poprawnie klikniesz 2 razy pod rząd każde z nich.

 

 

– Testy

 

Po nauce warto robić sobie “Test”. Wygląda jak opcja „Ucz się”, ale nie mówi nam od razu, czy popełniliśmy błąd. Na koniec dostajemy wynik procentowy. Możemy podchodzić do testu dowolną ilość razy – w ten sposób ocenimy nasze postępy.

 

– Gry

Jeśli lubisz gry, jest też ciekawa opcja dobierania słówek w pary na czas. Możesz ścigać się z innymi użytkownikami w rankingu. Na komputerze jest też gra ze spadającymi meteorami-słówkami, które musisz szybko tłumaczyć. Świetna opcja do zachęcenia dzieci (i faceta :D) do nauki.

 

 

– Przypomnienia o nauce

 

Jeśli chcecie wiedzieć, jak się uczyć słówek w Quizlecie, musicie pamiętać, że kluczem jest regularność. Nie zapamiętacie wszystkich słówek po jednej kilkuminutowej sesji, ale częste powtarzanie przyniesie spektakularne efekty – wiem, co mówię! Okienko włączy się, gdy zaczniesz naukę w opcji “Ucz się”.

 

 

Czasem nie chce się samemu zajrzeć, ale jeśli ustawicie sobie przypomnienie, jest szansa, że zajrzycie częściej do aplikacji. Polecam ją z czystym sumieniem, bo jest najlepsza i sprawdza się w nauce wielu osób, jakie znam.

2 thoughts on “Jak się uczyć słówek w Quizlecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *