11 porad jak oszczędzić, organizując podróż

jak oszczedzic organizujac podroz

Są rzeczy, na których nie lubię oszczędzać w podróży, jak dla przykładu na dobrym jedzeniu (szczególnie we Włoszech). Planując wyjazd warto jednak zastanowić się, o czym pomyśleć wcześniej, aby za dokładnie to samo zapłacić mniej. Zapraszam na moje sprawdzone 10 porad jak oszczędzić, organizując podróż.

 

 

Lot

jak oszczedzic organizujac podroz

 

 1. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze loty, warto skorzystać ze strony Skyscanner. Nie trzeba wtedy sprawdzać na kilu stronach na raz i porównywać – mamy wszystko w jednym miejscu. Swoje poszukiwania najlepiej zacząć na 3 miesiące przed wylotem i ustawić alert. Strona będzie nam wtedy przesyłać powiadomienia o zmianie ceny za konkretny lot.

 

 1. Ostatnio zauważyłam, że kiedy szukałam lotów na Skyscanner, wyszły kilkaset złotych taniej niż znalezione na te dni u tego samego przewoźnika!

 

 1. Jeśli zależy Ci na jeszcze większej oszczędności, wybieraj loty przesiadkowe – mogą być też okazją, żeby pozwiedzać nowe miejsce podczas oczekiwania na kolejny lot. Niestety takie rozwiązanie pochłania więcej czasu i może być stresujące w razie opóźnień. Jeśli jednak nie ogranicza Cię czas, a fundusze, może być to dobrą opcją.

 

 

Bus z lotniska zamiast taxi

jak oszczedzac organizujac podroz

 1. Po przylocie do nowego miejsca warto skorzystać z komunikacji zamiast brać taksówkę. Podczas mojej wycieczki do Paryża skorzystaliśmy z tzw. Shuttle Bus, aby dostać się z lotniska Beauvais do centru miasta. Podobnie było podczas wyprawy do Bergamo, kiedy dojechaliśmy autobusem miejskim do Città Bassa, co było naprawdę tanim i szybkim rozwiązaniem. Takim busem można też było dojechać za kilka euro z lotniska do Mediolanu.

 

 1. Przed wyjazdem warto też zapoznać się z rozkładem kursowania busów i miejscem ich odjazdu, aby odpowiednio szybko przejść z terminala na przystanek.

 

 1. Dodatkowo przy rezerwacji online z wyprzedzeniem można nieco oszczędzić – warto poszukać takich rozwiązań na blogach podróżniczych i w książkowych przewodnikach. Podróż taksówką, chociaż nieco wygodniejsza, kosztowałaby nas kilka razy drożej.

 

 1. Poruszając się po mieście, warto korzystać z komunikacji, jednak dużą oszczędnością jest… zwiedzanie miasta pieszo. Udało mi się przejść po 20 km dziennie w Paryżu i dzięki temu dokładnie poznałam to miasto.

 

 1. Jeśli jesteście w jakimś miejscu na krótko i szkoda Wam czasu na chodzenie w odległe od siebie miejsca, przed wyjazdem poczytajcie o kartach (kilku)dobowych na poruszanie po mieście czy na zwiedzanie zabytków w pakiecie. W Barcelonie jest karta HolaBCN czy bilet t-10, o których pisałam w Przewodniku po Barcelonie w cz. 1 i cz.2.

 

 

Pobyt

jak oszczedzac organizujac podroz

 1. Czytając różne grupy podróżnicze, często spotykam się z opinią, że taniej wychodzi rezerwowanie pobytu przez stronę hotelu niż w wyszukiwarkach takich jak Booking. Kiedy porównywałam ceny, nie zawsze tak było. Z racji rezerwowania pobytu zawsze na Bookingu udało mi się uzbierać korzystne zniżki. Dodatkowo niektóre oferty last minute są bardzo przecenione.
 2. Kolejnym plusem rezerwacji na Bookingu jest to, że mam możliwość rozmyślenia się, o ile nie wybiorę oferty bezzwrotnej. Często zdarza mi się odkrywać lepsze miejsce już po rezerwacji i wtedy mogę zdecydować się na coś innego.
 3. Warto również wymieniać się ze znajomymi kodami zniżkowymi. Podsyłam Wam mój ze zniżka -60 zł na dowolny pobyt na Booking.com. Kliknijcie na link i zróbcie rezerwację, a 60 zł wróci na Wasze konto po powrocie. Podobne zniżki są również na AirBnB.

 

 

Mam nadzieję, że spodobało się Wam moje 11 porad jak oszczędzić, organizując podróż. Może macie jakieś własne sprawdzone sztuczki?

 

Życzę Wam jak najwięcej podróżowania w tym roku!

Zdjęcie: Photo by rawpixel on Unsplash

2 thoughts on “11 porad jak oszczędzić, organizując podróż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *