Jak podróżować i oszczędzać – Wasze porady

jak podróżować i oszczędzać

Z tego co zauważyłam po statystykach, spodobał Wam się post dotyczący 11 porad jak oszczędzać podróżując. Postanowiłam skorzystać z innych porad, jakie zostawiliście mi na Instagramie – zapraszam Was na niego. Chętnie czytam i odpowiadam na Wasze wiadomości, więc śmiało do mnie piszcie z językowo-podróżniczymi-włoskimi pytaniami. A teraz przejdźmy do rzeczy – oto wasze porady jak podróżować i oszczędzać.

 

 

Couchsurfing

 

Wspominałam Wam o tym w kontekście nauki języka w darmowym eBooku za zapisanie do Newslettera (już jest Was 100!!!). Couchsurfing to też świetne rozwiązanie dla Waszego portfela – w ramach serwisu nocujecie za darmo u gospodarzy, którzy Was przyjmują. Wiąże się to z pewnym ryzykiem. Od znajomuch słyszałam historie o nagłym odwoływaniu pobytu albo o niepokojącym zachowaniu goszczących osób, ale też wielu z nich mówiło o gościnności i otwartości. Jeśli jesteście odważni, warto zaryzykować.

 

 

Szukanie noclegu po 3 w nocy

 

Jeśli jesteście nocnymi markami, rezerwujcie pobyt na Bookingu czy innych portalach tego typu o 2-3 nad ranem. Wtedy na wielu stronach kończy się czas rezerwacji. Kiedy ktoś zarezerwował i nie opłacił, to wtedy dana oferta znowu jest dostępna i często dużo taniej. Nie próbowałam nigdy szukać noclegu w takich godzinach, ale muszę spróbować następnym razem.

 

Mam dla Was zniżkę -60 złotych na każdą, nawet przecenioną, rezerwacje na Bookingu. Wystarczy, że klikniecie na ten link i przez niego wyszukacie swojego pobytu.

 

 

Tryb incognito

 

Kiedy szukamy ofert linii lotniczych czy noclegów, wyszukiwania zapamiętują się i następnym razem przy przeglądaniu ceny stają się wyższe – skoro jesteśmy zainteresowani, chcą na tym skorzystać. Warto zainstalować wtyczki pozwalające zostać w trybie incognito albo przeglądać na trybie prywatnym na urządzeniach Apple.

 

Więcej informacji o trybie incognito znajdziecie tutaj.

 

 

Rezerwacja pobytu last-minute

 

Jak podróżować i oszczędzać? Kiedy szukacie noclegów na ostatnią chwilę, zajrzyjcie na te strony:

 

HotelTonight.com – idealny do wyszukiwania świetnych miejsc noclegowych z ogromną zniżką

SecretEscapes.com – luksusowy pobyt ze zniżkami do -60% za hotele z najwyższej półki

RoomGuru – porównywarka cen z platform jak wspomniany Booking czy Hotels.com

GlampingHub – znajdziecie miejsce na nocleg w namiocie, w kamperze, drewnianym domku, a nawet chatce na drzewie. Same miejsca z ciekawym klimatem!

 

 

Dziękuję za Wasze porady jak podróżować i oszczędzać. Mam nadzieję, że wybaczycie mi ostatni brak artykułu i mniejszą aktywność na Instagramie. Przeprowadzka powoli dobiega końca, ale jestem nią wykończona i powoli zbieram siły (i pomysły!) na nowe przedsięwzięcia. Trzymajcie kciuki!

 

Dziękuję setce osób za zapisanie się do Newslettera! Już myślę o wysłaniu do Was pierwszego maila, póki co liczę, że darmowy eBook Wam się przydał 😉

jak podróżować i oszczędzać

 

Chcesz lepiej mówić w języku obcym?

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj darmowy eBook "Przemów w języku obcym" z poradami opartymi na moim doświadczeniu jako nauczyciel włoskiego i angielskiego.

Teraz mam również dla Ciebie darmowy tygodniowy planer nauki dowolnego języka i ebook z wyrażeniami z włoskich piosenek!

Zapisywanie w trakcie...

Dziękuję za zapisanie się do Newslettera!

Obejrzyj ebooki, jakie do tej pory wydałam 😉

2 thoughts on “Jak podróżować i oszczędzać – Wasze porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *