Książki, które mnie motywują w wersji polskiej i angielskiej

książki które mnie motywują

Z racji na to, że jesień sprzyja czytaniu, pragnę pokazać Wam książki, które mnie motywują. Jeśli dodatkowo chcecie, żeby czytanie ich przyniosło efekt językowy, zaopatrzcie się w nie w języku obcym – w oryginale napisano je po angielsku. Kiedy brakuje mi inspiracji, lubię do nich zaglądać, żeby przypomnieć sobie, dlaczego robię to, co robię. Czasem też brak mi wsparcia, a słowa w nich przynoszą mi otuchę i utwierdzają w przekonaniu, że warto tworzyć dalej.

 

 

#Girl Boss

 

Nawet jeśli nie interesujesz się modą, ale marzysz o osiągnięciu sukcesu i potrzebujesz inspiracji, ta książka będzie dla Ciebie idealna! Opowiada o historii założycielki marki Nasty Gal, która ciężko pracując, stworzyła ogromną firmę od zera. Sophia Amoruso pomaga uwierzyć w siebie i pokazuje, ile zależy od naszego odpowiedniego nastawienia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizować własne cele – nawet jeśli nie idzie Ci na studiach, masz trudną sytuację materialną i wszystko wokół się nie układa, możesz wiele osiągnąć!

 

Istnieje również serial na bazie jej historii, ale nie zabierałam się nigdy za niego. Autorka również odcięła się od tej wersji wydarzeń, ale książkę jak najbardziej polecam. Prawdziwa Girl Boss dużo czyta, a to dobra i lekka lektura, która otworzy Ci oczy na własne możliwości.

 

Wersja książki po polsku

Wersja książki po angielsku

 

 

Bóg nigdy nie mruga

 

Nie zrażaj się do tytułu – książka Reginy Brett pomaga w odnalezieniu spokoju we własnym życiu.
50 przedstawionych w niej krótkich historii mają na celu jedno – udowodnić, że „życie jest dobre”. Pomagają uwolnić się od przekonania, że istnieją osoby, które przeszkadzają nam w dążeniach do celu. Jej przemyślenia opierają się na doświadczeniach swoich i innych ludzi. Otwierają oczy na fakt, że to, co często nas gnębi, to tak naprawdę nic nie znaczący kłopot. Po przeczytaniu chociażby kilku stron tej książki, powraca mój wewnętrzny spokój i jestem gotowa do stawiania czoła wyzwaniom.

 

Warto dzielić się dobrem, dlatego mam nadzieję, że ta książka Was zainspiruje i sprawi, że roześlecie piękne słowa bliskim w potrzebie.

 

Wersja książki po polsku

Wersja książki po angielsku

 

 

Zawsze szykowna

 

Poradnik Tish Jett jak żyć po francusku należy do książek, które mnie motywują do trzymania się własnego stylu. Czasem łatwo złamać się i wpaść w zakupowy szał, kupując coś, co tak naprawdę wcale nam się nie podoba. Tish dzieli się sekretami, jakich jako Amerykanka nauczyła się od męża Francuza i szykownych mieszkanek jego kraju. Lektura jest zaadresowana do nieco dojrzalszych kobiet, ale uważam, że nauka własnego stylu w młodym wieku oszczędzi nam głupiego wydawania pieniędzy i doda pewności siebie.

 

Szczerze polecam tę książkę dziewczynom, które nie lubią ulegać trendom i chciałyby ujednolicić swoją garderobę. Ponadto, autorka dzieli się sekretami dotyczącymi fransuskiego stylu życia. Dzięki niej do swojego menu wprowadziłam jako przekąskę migdały, które świetnie sprawdzają się jako podręczny smakołyk w torebce.

 

Wersja książki po polsku

Wersja książki po angielsku

 

 

Ostatnio zaopatrzyłam się w nowe inspirujące lektury, ale czekają w kolejce tuż za pozycjami do magisterki. Póki co dzielę się z Wami książkami, które mnie motywują i mam nadzieję, że Wam też przyniosą uśmiech na twarzy w te ponure, jesienne dni.

 

 

Jakie książki motywują Ciebie do działania? Podziel się z nami!

 

Photo by Alisa Anton on Unsplash

2 thoughts on “Książki, które mnie motywują w wersji polskiej i angielskiej

 1. Justyna napisał:

  Podobają mi się Twoje propozycje i cieszę się, ze dałaś załączniki do dwóch wersji językowych <3 Nie wiem od której książki zacząć! Ale mam zamiar przeczytać wszystkie, akurat w te jesienne wieczory 🙂

  • Awatar użytkownika
   Angelika napisał:

   Polecam zacząć od tej francuskiej, potem #GirlBoss, a na koniec, bardziej duchowo, ostatnią pozycję 😉 Życzę przyjemnej lektury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *