Nauka włoskiego od podstaw – od czego zacząć?

nauka włoskiego od podstaw

Wiele osób, które słyszą, że studiuję tłumaczenia włoskie, mówią z rozmarzeniem, że też by chciały nauczyć się tego języka. Podobnie jest wśród znajomych i tych z Was, których udało mi się poznać na moim Instagramie. Z okazji międzynarodowego Tygodnia Języka Włoskiego postanowiłam podzielić się z Wami moimi perełkami. Mam nadzieję, że nauka włoskiego od podstaw z nimi przyniesie Wam mnóstwo radości – to taki piękny, melodyjny język!

 

Samouczek języka włoskiego dla początkujących

 

Trafiłam na tę książkę dzięki mojej cioci, która wyjeżdżała do pracy do Włoch i chciała się szybko nauczyć języka. Uważam, że to idealny wybór, szczególnie dla uczących się samodzielnie. Super jest to, że w każdym rozdziale znajdziecie dialogi z przydatnych słownictwem, które odsłuchacie potem na aż 3 płytach CD. Kolejnym plusem jest niska cena i fakt, że wszystkie zasady gramatyczne są wytłumaczone po polsku.

 

Jedyne, co mi się w niej nie podoba, to mała ilość ćwiczeń. Jedno zadanie nie sprawi, że nauczymy się zagadnienia gramatycznego. Nadrobicie braki w następnej książce poniżej:

 

 

Parla e Scrivi

 

Mój gramatyczny faworyt! Nauczyłam się z tej książki praktycznie wszystkich trudnych kwestii w języku włoskim i towarzyszyła mi od samego początku nauki w liceum. Idealna ilość ćwiczeń, przejrzyste tabele z odmianami. Na początku rozdziału znajduje się dialog z użyciem danego czasu czy struktury językowej z pytaniami i mnóstwo innej przydatnej wiedzy o języku jak teksty z pytaniami do pisemnej odpowiedzi. Polecam od poziomo początkującego do zaawansowanego!

 

 

Nauka włoskiego od podstaw z Busuu

 

Nad tą aplikacją zachwycałam się już w poprzednim artykule o nauce języka dla leniwych. Uważam, że może być świetnym uzupełnieniem nauki włoskiego z książkami albo inspiracją do rozpoczęcia lekcji z korepetytorem czy w szkole języków obcych. Warto używać jej, aby osłuchać się z wymową i szybko nauczyć podstawowego słownictwa.

 

 

Korzystaj z Youtuba

 

Jak mówi sam tytuł akapitu, warto skorzystać z nagrań native speakerów, które za darmo znajdziecie w sieci. Poniżej podaję kilka kont wartych odwiedzenia, które tłumaczą włoski po angielsku, polsku albo mówią po włosku bardzo wolno. Zapraszam Was też na mojego Youtuba o nauce włoskiego. Polecam Wam również:

 

Learn Italian with Lucrezia – krótkie filmiki z gramatyką, słówkami, tłumaczone po włosko-angielsku. Poszukajcie filmików For Beginners.

–  Marco in a box – Marco mówi dużo o kulturze i zwyczajach włoskich po angielsku i uczy prawidłowej wymowy poszczególnych słów.

Italia po polsku – bardzo sympatyczny kanał Włochów prowadzony po polsku z językowymi ciekawostkami.

 

Czy warto uczyć się włoskiego?

Nie chcę przestraszyć Was zbyt dużą ilością źródeł. Wystarczy, że odpowiednio zmotywujecie się do nauki, o czym niedawno pisałam i zaczniecie od książki, aplikacji czy filmików na Youtubie. Serdecznie zapraszam do nauki włoskiego – to taki piękny język, przydatny podczas podróży do mojej ukochanej Italii.

 

Nie warto słuchać innych, którzy uważają, że nie ma sensu uczyć się włoskiego. Dzięki temu językowi poznałam mnóstwo wspaniałych osób, miałam okazję współpracować w Polsce z różnymi włoskimi firmami i obecnie uczę tego języka wraz z angielskim w szkole języków obcych. Mimo że „po włosku mówią tylko Włosi”, jest to język, jakiego używam często nawet w Warszawie – praktycznie codziennie słyszę tam tę dźwięczną mowę.

 

Marzysz o nauce włoskiego od zera?

Zapisz się na mój autorski kurs. Dowiedz się więcej tutaj.

Warianty kursu włoskiego od zera w podróży

Basic

31 lekcji z kursem fiszek

i filmikami na prywatnym koncie

na Instagramie

Zobacz

Premium

Kurs Basic z dodatkowymi

słowniczkami, zestawami fiszek,

ściągami z czasownikami

Zobacz

Premium Plus

Kurs Premium z dwoma

spotkaniami ze mną, które

pomogą Ci zaplanować naukę.

Zobacz
poznaj szczegóły kursu od zera

4 thoughts on “Nauka włoskiego od podstaw – od czego zacząć?

  1. Marta napisał:

    Polecam na youtube kanał Dolce Vita do nauki włoskiego Luca,rodowity Włoch z Rzymu uczy języka koleżankę z Rosji.Jedna lekcja nie zawiera wiele materiału.Można z łatwością się nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *